Chcesz zamówić lalę portretową?

Lala to świetny pomysł na prezent, zgadza się!
Najczęściej prosicie mnie o lalowe portrety z okazji ślubów/ rocznic, ważnych urodzin, prezenty na zakończenie roku szkolnego lub komunii. Lala jest fantastyczną pamiątką a ja w każdym portrecie staram się oddać osobowość i charakter portretowanego.

Pamiętaj jednak- lale nie nadają się na zabawki dla bardzo małych dzieci! Są unikatowe, robione ręcznie i mają swoją wytrzymałość a także- zawierają dodatkowe drobne elementy, które łatwo zniszczyć lub pogubić (połknąć?!).

Jak zamówić lalę?


1.
Przemyśl to! Czy osoba, którą chcesz w ten sposób obdarować ucieszy się z takiego prezentu? Czy lubi siebie? Czy podoba się sobie na zdjęciach? Czy masz na jej temat wystarczająco dużo informacji? Czy jesteś w stanie zdobyć fotografie? Przeanalizuj jak ubiera się najczęściej, co byłoby charakterystycznym atrybutem?

2.
Przygotuj opis i zdjęcia. Napisz w kilku słowach jak ma wyglądać lala, którą dla Ciebie stworzę.Czy jest gruba i okrągła czy chuda i długaśna?

Jaką ma fryzurę? Jakiego koloru włosy?

Czy nosi biżuterię? Jeśli tak to czy widać ją na jakimś zdjęciu? Jeśli nie dysponujesz zdjęciem wybranego dodatku lub stroju, znajdź podobną rzecz w internecie i wyślij link.

Jakiego koloru nosi bieliznę i jaką? To może wydawać Ci się zabawne, ale moje lale mają majtki wszyte w ciałko oraz (w razie potrzeby) biustonosze. Warto dopilnować by bielizna była właściwa;)

Jak chciałabyś/ chciałbyś ubrać lalę? Jeśli na zdjęciach portretowana osoba występuje w odpowiednich strojach- super! Jeśli nie, znajdź podobne w sieci. A może masz dostęp do jej/ jego szafy i możesz po kryjomu zrobić zdjęcia samym ubraniom/ dodatkom?

Jakie butki mam przygotować dla Twojej lali? Czy ma mieć skarpetki i w jakim kolorze?

Jaki proponujesz charakterystyczny dodatek? Wymienię kilka najbardziej popularnych by ułatwić Ci zadanie:
dziennik klasowy z listą uczniów,
ulubiona torebka,
telefon komórkowy,
laptop,
ulubiona książka,
ukochany zwierzak,
instrument muzyczny...
Jeśli śledzisz mojego bloga, wiesz, że udało mi się także przygotować: miniaturową sadzonkę jabłonki, storczyka w doniczce, matę do jogi, śrubokręt, lutownicę, skrzynkę na narzędzia, ludzika lego, i wiele wiele innych. Za każdym razem jest to niesamowite wyzwanie i świetna zabawa!

3.
Prześlij opis i zdjęcia oraz ewentualne linki na mój adres mailowy: biuro@mojepokoje.eu i uzgodnij ze mną termin wykonania lali. Zazwyczaj odpowiadam, że potrzebuję 4-8 tygodni na wykonanie takiego portretu, ale samo szycie trwa o wiele krócej.
Najwięcej czasu zajmuje mi przygotowanie wszystkich odpowiednich tkanin (często szukam konkretnego wzoru lub koloru tygodniami), syntetycznych włosów i innych drobiazgów, więc jeśli Twoja lala nie obfituje w trudne do znalezienia detale- uda mi się ją przygotować o wiele szybciej.
Zdarza się też, że mam kolejkę zamówień, szczególnie przed Gwiazdką oraz końcem roku szkolnego, wtedy warto wcześniej rezerwować mój czas.

4.
Od czasu ustalenia terminu pozostajemy w kontakcie. Jeśli mam jakieś wątpliwości, dopytuję o szczegóły w trakcie pracy nad lalą. Na koniec wysyłam Ci zdjęcia gotowej pracy, rozliczamy się a lala rusza w podróż.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz:)

Brak komentarzy: